Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w naszej bazylice Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego. O godz. 14.00 dodatkowa Msza sw. Jubileuszowa.

Za składane ofiary na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie w imieniu Ks. Rektora i Studentów serdecznie dziękujemy… Bóg zapłać.

2. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu. Jak już informowaliśmy o godz.12.15 będzie Masza św. dla małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz małżeński albo okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkie rodziny.

W tym dniu, Zespół Młodzi Gniewni z Warszawy, po każdej Mszy św. będzie śpiewał Kolędy.

3. Z wizytą Kolędową księża się udają:

-  jutro w sobotę: wszystkie rodziny przy ul. Długiej

- w poniedziałek 29 grudnia: Al. 29 Listopada bloki: 32 A, B, C
    i blok 32 D kl. I, II, III.

-  wtorek -30 grudnia: Al. 29 listopada blok 32 D kl. IV, V VI, VII,

oraz· Al. Słowackiego, ul Żuławskiego 7, 8A, 10, 11, 12, 16 i ul. Kolberga 16.

-  w środę 31 grudnia: ul. Kamienna, Towarowa, Al. 29 listopada: blok 7 i 9, oraz ul Będzińska, Katowa, Żelazna, Murowana

Dalszy plan kolędy podamy w niedzielę. Całość kolędy będzie na stronie internetowej od najbliższej niedzieli.

4. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy nadal Radosnego Świętowania w Rodzinach, w tej pięknej atmosferze Bożego Narodzenia.

SZCZĘŚĆ BOŻE

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.