Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

  1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza św. Po Mszy św. będzie Koncert Kolęd Młodzieżowego Chóru SALAWA od Księży Misjonarzy z ul. Kijowskiej. Serdecznie zapraszamy.
  1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne.  Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie takie Nabożeństwo. Będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego na nabożeństwie Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00… Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do Kościoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw będzie w przyszłą niedzielę w Bazylice OO. Dominikanów na Mszy św. o godz. 17.00.
  1. W liturgii wspominać będziemy:

  -   w poniedziałek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- w środę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

  - w sobotę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

  -   w przyszłą niedzielę liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

  1. Jeszcze raz w imieniu Rektora Sanktuarium św. Jana Pawła II, bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które jak wiemy w całości są przeznaczone na rozbudowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie k. Łagiewnik. Bóg zapłać.
  1. Dzisiaj Rycerze Kolumba rozdają Kalendarze na 2015 rok, które można zabrać do swojego domu. Ewentualne ofiary na cele charytatywne można złożyć u przedstawicieli Rycerzy, przy wyjściu z kościoła.
  1. Wspólne kolędowanie dla wszystkich Zespołów Parafialnych planujemy za dwa tygodnie - 1 lutego.
  1. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Bożego błogosławieństwa i opiekiMatki Bożej.  Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.