Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

  1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza św. Po Mszy św. będzie Koncert Kolęd Młodzieżowego Chóru SALAWA od Księży Misjonarzy z ul. Kijowskiej. Serdecznie zapraszamy.
  1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne.  Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie takie Nabożeństwo. Będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego na nabożeństwie Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00… Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do Kościoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw będzie w przyszłą niedzielę w Bazylice OO. Dominikanów na Mszy św. o godz. 17.00.
  1. W liturgii wspominać będziemy:

  -   w poniedziałek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- w środę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

  - w sobotę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

  -   w przyszłą niedzielę liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

  1. Jeszcze raz w imieniu Rektora Sanktuarium św. Jana Pawła II, bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które jak wiemy w całości są przeznaczone na rozbudowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie k. Łagiewnik. Bóg zapłać.
  1. Dzisiaj Rycerze Kolumba rozdają Kalendarze na 2015 rok, które można zabrać do swojego domu. Ewentualne ofiary na cele charytatywne można złożyć u przedstawicieli Rycerzy, przy wyjściu z kościoła.
  1. Wspólne kolędowanie dla wszystkich Zespołów Parafialnych planujemy za dwa tygodnie - 1 lutego.
  1. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Bożego błogosławieństwa i opiekiMatki Bożej.  Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Przebiegłość diabła w tym się najbardziej objawia, że przekonuje ludzi o swoim nieistnieniu.