Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz.15.15.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
- w wtorek Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w środę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
- w sobotę św. Jana Bosko kapłana.

3. W sobotę 31 stycznia o godz. 19.15 w naszej Bazylice odbędzie się Wieczór Kolęd, oraz Pięknej Muzyki i Poezji zatytułowany Artyści dla osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe. Wystąpi znakomita krakowska artystka Lidia Jazgar z zespołem Galicja oraz Jagoda Cieszyńska-Rożek, poetka. Po koncercie woluntariusze Stowarzyszenia Dignitas Dolentium będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary na pomoc osobom dotkniętym tą nieuleczalną chorobą. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają, Dokładne informacje o koncercie są na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

4. W przyszłą niedzielę 1 lutego – Po Mszy św. o 15.15 będzie zmianka tajemnic Żywego Różańca. Później w Domu katechetycznym będzie Spotkanie Noworoczne i Kolędowe dla wszystkich Zespołów działających w naszej parafii. Zapraszamy Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, wszystkie Róże, Kręgi Rodzin, uczestników asysty procesyjnej, Radę Parafialną, ministrantów, lektorów i ich rodziców i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

5. Dziękujemy Zespołowi z Tarnopola, którzy dzisiaj śpiewają kolędy w naszym Kościele. Złożone dla nich ofiary przy wyjściu z Bazyliki przeznaczają na remont katedry w Tarnopolu.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień... Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.