Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Dzisiaj na Mszy św. o 15.15 przy relikwiach św. Walentego i bł. Jana Pawła II będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w roku 2014. Wspólnie, chcemy także modlić się za studentów, młodzież, narzeczonych i zakochanych. Po Mszy św. będzie muzyczny koncert pt. „Śladami Miłości” dedykowany wszystkim zakochanym, w wykonaniu zespołu „CYNAMON” założonego przez młodzież, absolwentów z X LO.

2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych - jako nasza jałmużna postna.

3. W środę 18 lutego, przypada druga rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Jana Czyrka byłego proboszcza naszej parafii. O godz. 18.30 w Jego intencji będzie odprawiona Msza św. Po Mszy św. w kaplicy św. Anny, gdzie znajduje się krypta, w której spoczywa zmarły ks. Prałat Jan Czyrek, odmówimy żałobne modlitwy. Serdecznie zapraszamy parafian, w środę na wieczorną Mszę św. Zaś Msza św. zamówiona od Rodziny za Ks. Prałata będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.15.

4. W czwartek o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy z udziałem pracowników Zakładu Przewozy Regionalne.

5. W sobotę 21 lutego odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, komputerowego i AGD. Prosimy przywozić taki sprzęt na plac kościelny w najbliższą sobotę od godz. 10.00 do 13.00. Firma zajmująca się zużytym sprzętem przekaże ofiarę na cele charytatywne w parafii.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.