Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza św. i o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Marcin Cholewa, profesor na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 22 Marca. Nauki będzie głosił Ojciec dr hab. Szczepan Praśkiewicz Karmelita z Wadowic..

3. Rekolekcje dla środowiska nauczycieli i wychowawców będą także w tym roku w naszej bazylice, w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu od 30 marca, nauki będzie głosił Ks. Redaktor Adam Boniecki. O szczegółach programu rekolekcji będziemy informowali później.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Wcześniej o godz. 16.15 w Kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy Panie z Zespołu i Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się, przy naszej parafii, do pomocy charytatywnej samotnym i biednym.

5. Wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na budowę Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, w imieniu Ks. Kardynała, i Kustosza Sanktuarium Ks. Parała Jana Kabzińskiego, składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Jest do nabycia kolejny numer Gazetki Hit z dodatkiem modlitewnika z modlitwami, których używa Papież Franciszek w swoich modlitwach. Gazetka jest w tyle Kościoła i w zakrystii w cenie 2 zł.

7. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w I niedzielę miesiąca, od godz. 14.00 będzie prowadzona modlitwa Adoracji z udziałem rodzin Kręgu Domowego Kościoła.

8. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

9. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem poświęconym w środę popielcową.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.