Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

 

1. O godz. 15.00 odmówimy Koronka do Bożego Miłosierdzia. Tę modlitwę dzisiaj ofiarujemy w intencji wszystkich kobiet, matek i żon, by wyprosić dla nich Boże błogosławieństwo w życiu osobistym i rodzinnym. Później jak zwykle Msza św., i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro, w naszej Bazylice o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. w IV rocznicę katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Będziemy modlić się o wieczne zbawienie dla tych, którzy tam zginęli. A dla rodzin, które straciły najbliższych w tym wypadku, będziemy wypraszać pociechę i Boże Błogosławieństwo. Tę Mszę świętą za swoich kolegów w IV rocznicę katastrofy, zamówił Zarząd Związków Zawodowych Kolejarzy.

3. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, w naszej parafii w miesiącu marcu i kwietniu w każdy poniedziałek od godz. 19.00 w salce obok kancelarii, profesjonalni doradcy podatkowi będą bezpłatnie pomagać wypełnić zeznania podatkowe PIT za rok 2014. Dokładne informacje są na plakacie przy wyjściu z Bazyliki i przed kancelarią. Jest prośba Ks. Dyrektora Caritas, aby 1% podatku przekazywać na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

4. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.