Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. W naszej Bazylice od jutra do środy będą rekolekcyjne dla woluntariuszy Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Nauki będzie głosił O. Jacek Prusak od Księży Jezuitów na wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. O. Szczepan Praśkiewicz Karmelita z Wadowic, będzie głosił kazania rekolekcyjne. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 24 marca o godz. 9.00.

4. W czwartek, 19 marca - liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka na terenie naszej parafii. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

5. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. Po wieczornej Mszy św. w czwartek comiesięczne spotkanie Profesorów i pracowników naukowych Politechniki i innych Uczelni Krakowa.

7. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać z w sobotę 28 marca, adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nie będzie odwiedzin w I sobotę kwietnia, bo wypada Triduum Paschalne.

8. Jak już informowaliśmy, z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu zeznania podatkowego PIT za rok 2014 w poniedziałki od godz. 19.00 w salce obok kancelarii.

9. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 5 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

10. Każdego roku z okazji świąt parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby nikt z parafian nie przeżywał Świąt Wielkanocnych w skrajnej biedzie.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.