Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed południem od godz.9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny. Na tej uroczystość jest Obchodzony Jubileusz 50-lecia Koronacji obrazu Matki Bożej od wykupu niewolników, który znajduje się w kościele SS. Prezentek przy ul. św. Jana.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15 i Majówka.

3. We środę – 13 maja, w naszej Bazylice pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. z kazaniem, i tradycyjna procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W czasie procesji będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi nasz wikariusz Ks. Jarosław Chlebda. Na procesję przynosimy świece z lampionami. Pragniemy zwrócić uwagę, na zmienioną kolejność nabożeństwa. Najpierw będzie Różaniec o godz. 18.00, a później Msza św. i procesja. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne Maryjne nabożeństwo.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek św. Macieja Apostoła
- w sobotę św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe – modlić się będziemy o dobre urodzaje.

6. Za tydzień kazania w naszej bazylice będzie głosił – Misjonarz z Kamerunu. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na misje.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym. Życzymy także opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.