Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu modlimy się o dary Ducha św. przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu, z ul. Pędzichów. Wszystkim dzieciom, na całe życie, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem… Szczęść Boże. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość.

3. W najbliższy wtorek 18 maja nasi księża będą przeżywać rocznice święceń kapłańskich. Ks. prof. Andrzej Baczyński – 30 rocznicę święceń, i Ks. dr Andrzej Scąber 25 rocznicę święceń. Księżom Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia osobistego i kapłańskiego. W tym dniu będziemy otaczać modlitwą naszych kapłanów.

4. W czwartek o 15.30 w naszej bazylice, Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. comiesięczne spotkanie w salce.

5. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, w każdym miesiącu odbywają się nabożeństwa dziękczynne, w których uczestniczą wierni z całej archidiecezji, W tym miesiącu 22 maja w piątek jest zaproszona nasza parafia. O godz. 17.00 będzie Msza św., a później Procesja Światła w Ogrodzie Różańcowym. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tym nabożeństwie, w najbliższy piątek w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

6. W sobotę 6 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Serdecznie wszystkich zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy dzisiaj i w ciągu tygodnia tygodniu w zakrystii i kancelarii.

7. Zgodnie ze zwyczajem w naszej archidiecezji, wszystkie parafie włączają się w budownictwo sakralne. Jeden raz w roku w każdej parafii są zbierane są ofiary na budowę nowych kościołów. Nasza parafia wspomaga już od paru lat budujący się kościół św. Jacka przy ul. Radzikowskiego w Krakowie. Za tydzień Księża z parafii św. Jacka będą głosić Słowo Boże i będą zbierali ofiary.

8 Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.


Jak już wiemy, Światowe Dni Młodzieży, odbywać będą się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce Ofiary na tace są przeznaczone na organizacje Światowych Dni Młodzieży…..

Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność … Bóg zapłać

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.