Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

W tych oczach odbija się Miłość

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za piękny dostojny udział w procesji Bożego Ciała w ubiegłą niedzielę, w naszej Kleparskiej Procesji. Dziękujemy dzieciom, które sypały kwiaty, ministrantom i asyście procesyjnej. Dziękujemy za pomoc Strażakom z Państwowej Miejskiej Straży Pożarnej, dziękujemy Orkiestrze strażackiej z Biskupic, którzy swoją muzyką ubogacili naszą procesje. Wszystkim uczestniczącym, w procesji oraz w całej oktawie Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania kierujemy do Sióstr Zakonnych, które tak licznie włączały się do procesji.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Bł. Jolanty zakonnicy, w środę św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

4. W najbliższy czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. Na pewno zauważyliśmy, że trwają prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki. Firma AC Konserwacja Piotrowski - Kosakowski kontynuuje ten remont. Teren prac jest odpowiednio zabezpieczony, ale bardzo prosimy o ostrożność i dostosowanie się do ostrzeń. Są też pewne utrudnienia: zasłonięte okna, jest więcej pyłu, kurzu, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Zwracajmy uwagę na oznaczenia i stosujmy się do podawanych informacji. Prosimy o modlitwę, aby remont przebiegał bezpiecznie i szczęśliwe. Remont ma trwać do końca października tego roku. Już dzisiaj składamy serdecznie podziękowanie tym, którzy modlitwą i swoimi ofiarami wspierają nasz remont. Dziękujemy za wpłaty na konto bankowe na cele remontu, a także za składne ofiary na tace. Zauważamy, że w okresie remontu parafianie i wszyscy uczestniczący w nabożeństwach w naszej bazylice składają większe ofiary na tace, i za to wyczucie i zrozumienie bardzo dziękujemy…. Za wszystkich ofiarodawców i pracowników modlimy się w naszej bazylice na nowennie poniedziałki do św. Floriana, a w środy do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. W naszych rodzinach i tam gdzie pracujemy, obdarzajmy się nawzajem życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary. Wszystkim, życzymy Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.