Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem msza św.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek bł. Czesława, prezbitera
- we środę św. Marii Magdaleny
- we czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w piątek św. Kingi, dziewicy
- w sobotę śww. Jakuba Apostoła i Krzysztofa
W sobotę ks. dr Krzysztof Wilk dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas, prezes Stowarzyszenia Dom Rodzinny w Krakowie oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego, który mieszka i posługuje w naszej parafii będzie czcił swojego patrona św. Krzysztofa. Życzymy ks. Krzysztofowi wszelkich łask, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Patrona.

3. Od dziś do przyszłej niedzieli z racji tygodnia św. Krzysztofa będziemy modlili się w intencji o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Natomiast w sobotę oraz w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za szczęśliwie przejechany kilometr będziemy mogli wesprzeć zakup środków transportu dla misjonarzy. Szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

4. Przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.

5. Na przestrzeni dwóch najbliższych wakacyjnych miesięcy, w Bazylice Mariackiej będzie miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Mariacki Festiwal Organowy, który potrwa od 21 lipca do 15 sierpnia 2015 roku, obejmując swoim programem 5 koncertów organowych. Szczegóły znajdują się na plakacie przy wejściu do bazyliki.

6. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi do nas ks. Józef Klatka misjonarz z Madagaskaru, który będzie prosił o wsparcie na swoje dzieło.

7. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parkujących w niedzielę na parkingu przy kościele, aby po mszy św. w której uczestniczyli nie zostawiali samochodów blokując miejsce dla następnych.

8. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i solenizantkom opieki swoich patronów. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.