Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a potem msza św.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek bł. Czesława, prezbitera
- we środę św. Marii Magdaleny
- we czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w piątek św. Kingi, dziewicy
- w sobotę śww. Jakuba Apostoła i Krzysztofa
W sobotę ks. dr Krzysztof Wilk dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas, prezes Stowarzyszenia Dom Rodzinny w Krakowie oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego, który mieszka i posługuje w naszej parafii będzie czcił swojego patrona św. Krzysztofa. Życzymy ks. Krzysztofowi wszelkich łask, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Patrona.

3. Od dziś do przyszłej niedzieli z racji tygodnia św. Krzysztofa będziemy modlili się w intencji o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Natomiast w sobotę oraz w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za szczęśliwie przejechany kilometr będziemy mogli wesprzeć zakup środków transportu dla misjonarzy. Szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

4. Przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.

5. Na przestrzeni dwóch najbliższych wakacyjnych miesięcy, w Bazylice Mariackiej będzie miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Mariacki Festiwal Organowy, który potrwa od 21 lipca do 15 sierpnia 2015 roku, obejmując swoim programem 5 koncertów organowych. Szczegóły znajdują się na plakacie przy wejściu do bazyliki.

6. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi do nas ks. Józef Klatka misjonarz z Madagaskaru, który będzie prosił o wsparcie na swoje dzieło.

7. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parkujących w niedzielę na parkingu przy kościele, aby po mszy św. w której uczestniczyli nie zostawiali samochodów blokując miejsce dla następnych.

8. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i solenizantkom opieki swoich patronów. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.