Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej mszy św. na placu przy kościele poświęcamy samochody i inne pojazdy mechaniczne oraz błogosławimy kierowców. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za szczęśliwie przejechany kilometr wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy. Szczegóły tej akcji są na plakacie przy wejściu do kościoła i w internecie.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w środę św. Marty
- w piątek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
- w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dr Kościoła

4. Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywać się będą od 1 - 5 sierpnia w bazach poszczególnych wspólnot, natomiast do grupy 1 ŚDM: przez cały lipiec oraz do 5 sierpnia w siedzibie Komitetu Organizacyjnego, Kraków, ul. Kanonicza 18, można także zapisać się w dniu wyjścia pielgrzymki. Zapisy dla do II Członu Pielgrzymki będą od
1 – 5 sierpnia przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie, bliższe informacje na plakatach i stronie internetowej Archidiecezji.

5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Tradycyjnie zapraszamy, rodziny oczekujące na narodzenie się dziecka na Mszę św. o godz. 8.00.

6. W najbliższą sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, a dzisiaj w dniu liturgicznego wspomnienia, składamy życzenia wszystkim Paniom, które noszą imię św. Anny. Niech święci patronowie wypraszają potrzebne łaski i prowadzą drogami świętości. Szczęść Boże… Pracujących w czasie wakacji i wypoczywających na urlopach, polecamy Panu Bogu w naszej codziennej modlitwie.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.