Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz.14.00 Adoracja będzie prowadzona przez rodziny naszej parafii. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 zmianka Tajemnic Żywego Różańca

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek św. Jana Marii Vianeya
- w środę rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Wsp. Matki Bożej Śnieżnej
- w czwartek liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust u XX. Pijarów na ul. Pijarskiej razem z Triduum – dokładne informacje na plakacie przy wejściu do bazyliki.
- w sobotę, wspomnienie św. Dominika kapłana.

3. W CZWARTEK wyrusza XXXV Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00, na Wzgórzu Wawelskim, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita, odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką, będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i razem modlić się do Matki Bożej o potrzebne łaski dla naszych rodzin i całej Ojczyzny, dziękując za kanonizację św. Jana Pawła II

4. Jak widzimy, prace przy remoncie naszej bazyliki, są realizowane zgodnie z harmonogramem. Zakończenie przewidzianego etapu na ten rok, planowane jest na koniec października. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za składane na tacę i wpłacane ofiary na konto parafii na rzecz remontu elewacji bazyliki. Jak już informowaliśmy, 45% kosztów remontu pokryje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, pozostałe 55% kosztów tj. kwotę ponad 300 tys. zł musi zapłacić Parafia. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiary na remont Bazyliki. Bóg zapłać także chorym, samotnym, którzy swoje modlitwy i cierpienia ofiarują w intencji remontu naszego kościoła.

5. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W tym roku naszą modlitwą i ofiarą abstynencji obejmujemy dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa w rodzinach. Chrońmy dzieci i młodzież przed tym nieszczęściem. 

6. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.