Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. We wtorek 1 września - 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

3. We wtorek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:

- o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum Nr 24 z Rynku Kleparskiego
- o godz. 9.30 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X - z ul. Wróblewskiego i prywatnego z ul. Basztowej, Technikum i Szkół Zawodowych Przemysłu Spożywczego z Pl. Matejki.
- o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – Bł. Bronisławy, dziewicy, w czwartek - św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

5. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II.

6. W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

8. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Za dwa tygodnie w sobotę 12 września w Łagiewnikach odbędzie się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

10. W niedziele 13 września będzie Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wyjazd BUSEM na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów niedzielę 13 września o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

11. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.