Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w łączności z pielgrzymami w Kalwarii Zebrzydowskiej modlimy się za rodziny Archidiecezji Krakowskiej.  Rodziny z naszej parafii, też uczestniczą w tej pielgrzymce razem z ks. Jackiem.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.
Dzisiaj jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…

3. Dziś rozpoczyna się IV tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy, zapraszamy także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- w poniedziałek liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
W Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00,
U Księzy Misjonarzy na ul. św. Filipa jutro Msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
- we wtorek wspomnienie N.M.P. Bolesnej.
- w środę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
- we piątek liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

5. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w przyszłą niedziele o godz. 16.00.

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie.  W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.