Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj łączymy się ze zgromadzonymi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach gdzie na Mszy św. o godz. 10.30 Kard. Angelo Amato z Watykanu dokona Beatyfikacji S. Klary Szczęsnej sercanki. To kolejna Polska Błogosławiona, która wyniesiona do chwały ołtarzy będzie orędować za nami u Boga.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15.

3. W czwartek 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz Bazyliki.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Wacława męczennika
- w wtorek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
- w środę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
- w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
- w piątek – św. Aniołów Stróżów
- w niedzielę – św. Franciszka z Asyżu.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy po Mszach św. w I piątek zgłasza się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

7. W I sobotę, na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

8. W najbliższą piątek będzie w naszej parafii Jesienny Dzień Chorego. W Piątek ogodz. 16.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi na plebanii, serdecznie zapraszamy….

9. Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

10. W piątek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych i Politechniki Krakowskiej z udziałem Rektorów, Profesorów i Studentów.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Szczególnie polecamy Ks. Michała Leśniaka, który od początku września u nas zamieszkał. Będzie pracował w Kurii Metropolitalnej, jako Diecezjalny Moderator Ruchu Światło Życie i Młodzieży Oazowej. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Michała, a z okazji Imienin życzymy wstawiennictwa św. Patrona i potrzebnej łaski na każdy dzień….

12. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień.... Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.