Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną zmiankę. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W liturgii wspominamy
- dzisiaj św. Franciszka z Asyżu. W naszych modlitwach pamiętajmy Ojcu Świętym, który wybrał imię św. Franciszka, a także o Ks. Kardynale Franciszku Macharskim Seniorze i o tych, którzy noszą imię św. Franciszka. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
- w poniedziałek św. S. Faustyny Kowalskiej.
- w środę 7 października Matki Bożej Różańcowej
- w piątek liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. Przygotowanie do Bierzmowania w naszej parafii, w najbliższy wtorek o godz. 17.15 przychodzą klasy II Gimnazjum, a w środę o 17.00, klasy III Gimazjum. Dokładne informacje o terminach spotkań, przygotowujących się do bierzmowania są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności.

4. Za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XV Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

5. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. W październiku, każdego dnia starajmy się odmawiać różaniec. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Przebiegłość diabła w tym się najbardziej objawia, że przekonuje ludzi o swoim nieistnieniu.