Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną zmiankę. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W liturgii wspominamy
- dzisiaj św. Franciszka z Asyżu. W naszych modlitwach pamiętajmy Ojcu Świętym, który wybrał imię św. Franciszka, a także o Ks. Kardynale Franciszku Macharskim Seniorze i o tych, którzy noszą imię św. Franciszka. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
- w poniedziałek św. S. Faustyny Kowalskiej.
- w środę 7 października Matki Bożej Różańcowej
- w piątek liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. Przygotowanie do Bierzmowania w naszej parafii, w najbliższy wtorek o godz. 17.15 przychodzą klasy II Gimnazjum, a w środę o 17.00, klasy III Gimazjum. Dokładne informacje o terminach spotkań, przygotowujących się do bierzmowania są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności.

4. Za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XV Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

5. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. W październiku, każdego dnia starajmy się odmawiać różaniec. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.