Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XV Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zamiast Koronki będzie Nabożeństwo Różańcowe. Zaś po Mszy św. o 15.15 z okazji Dnia Papieskiego Koncert Stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia, w ramach, którego będzie przedstawienie teatralne i koncert naszego zespołu parafialnego „Jesteśmy”. Szczegóły są na plakacie przy wejściu do bazyliki

3.We wtorek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka, Kardynałów i biskupów zgromadzonych i na Synodzie w Rzymie, poświęconym Rodzinie. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w czwartek św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła
- w piątek św. Jadwigi śląskiej. Zapraszamy na różaniec i wieczorną Msze św., będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka jak zawsze to czynimy 16 października w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. / 37 rocznica /.
- w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika

5.W czwartek o godz. 11.00 będzie dodatkowa Msza św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej i rocznicy wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy przedstawicieli Szkół z terenu naszej parafii.
- O godz. 15.30 w czwartek Msza św. i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.
- Spotkanie z kandydatami do bierzmowania klasy I gimnazjum w czwartek o 17.30.

6. W naszej Bazylice w sobotę o godz. 16.00 będzie Koncert światowej sławy Chórów ze Skandynawii. Szczegóły są na plakatach. To wielka okazja posłuchać pięknej muzyki sakralnej i śpiewów. Serdecznie zapraszamy. Te Chóry będą także występować w Bazylice Mariackiej w najbliższą w niedzielę.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.
W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.