Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Rzymie Ojciec Św. dokonał kanonizacji rodziców św. Teresy z Lisieux, Ludwika Martin i Zofię Guerin. Ich relikwie znajdują się na ołtarzu. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci nowo kanonizowanym. 

2. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o godz. 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny.  Przez cały tydzień na różańcu i Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji misji katolickich, za misjonarzy o powołania misyjne. Ofiary na Misje można dzisiaj składać do skarbonki za ławkami w tyle kościoła.

4. W tym tygodniu wspominać będziemy:

- dzisiaj św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia.. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki a wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.  Modlitwą obejmujemy ks. Łukasza, który mieszka w naszej parafii a pracuje w Zakładzie Opieki Leczniczej. Ks. Łukaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona.
- we wtorek Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej.
- w środę Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
- w czwartek liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium k. Łagiewnik. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na stronę internetową.

5. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże. 

 

Losowe cytaty

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać, nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie.