Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Rzymie Ojciec Św. dokonał kanonizacji rodziców św. Teresy z Lisieux, Ludwika Martin i Zofię Guerin. Ich relikwie znajdują się na ołtarzu. Po Mszy św. będzie możliwość oddania czci nowo kanonizowanym. 

2. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o godz. 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny.  Przez cały tydzień na różańcu i Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji misji katolickich, za misjonarzy o powołania misyjne. Ofiary na Misje można dzisiaj składać do skarbonki za ławkami w tyle kościoła.

4. W tym tygodniu wspominać będziemy:

- dzisiaj św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia.. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki a wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.  Modlitwą obejmujemy ks. Łukasza, który mieszka w naszej parafii a pracuje w Zakładzie Opieki Leczniczej. Ks. Łukaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona.
- we wtorek Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej.
- w środę Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
- w czwartek liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium k. Łagiewnik. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na stronę internetową.

5. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże. 

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.