Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś w naszej bazylice Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na Mszy św. o 15.15 będziemy się modlić za Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka oraz zmarłego Śp. Księdza Profesora Jana Kracika. Będziemy także polecać zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej będzie Procesja żałobna z Wypominkami wewnątrz bazyliki.

2. Na Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii. Za zgłaszanych na wypominki roczne modlimy się w niedziele o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, a w listopadzie będziemy się modlić za zmarłych codziennie w dni powszednie wieczorem przed zakończeniem Adoracji w kaplicy ok. godz. 18.15.

3. Jutro 2 listopada - Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie, rano od godz. 6.00 do 9.00 i wieczorem o godz. 18.30.

4. Zachęcamy do przyjmowania Sakramentów świętych i zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskiwania odpustów są wywieszone przy wejściu do bazyliki.

5. W środę w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza. W tym dniu Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odprawi w naszej bazylice Msze św. o 18.30 w czasie, której włączy do naszej Kapituły nowego kapłana ze Stanów Zjednoczonych, bardzo zasłużonego dla naszej Archidiecezji a szczególnie dla budowy Centrum św. Jana Pawła II. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę odmówimy trochę wcześniej, ok. godz. 18.20.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek Miesiąca. Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa Msza św. o 17.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziny, które modlą o dar potomstwa, a także rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

8. W najbliższą sobotę Kapłani odwiedzą chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Przez dzisiejszą Uroczystość wyznajemy wiarę w Świętych Obcowanie, dlatego dzisiaj i w ciągu najbliższego tygodnia towarzyszymy naszym bliskim zmarłym, szczególnie wtedy, gdy modlimy się za nich, gdy nawiedzamy ich groby na cmentarzu. Niech ta atmosfera zadumy i modlitwy udziela się nam wszystkim…. Szczęść Boże..

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.