Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- We wtorek, św. Męczenników z Wietnamu.
- W środę, wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższą czwartek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.
- W środę także liturgiczne wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, /Franciszki Siedliskiej/, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek.

4. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Adwent. Na mszy św. o godz. 9.30. zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków. Gdyby w naszych domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

6. Na roraty zapraszamy w niedzielę na godz. o 6.30. W dni powszednie Roraty będziemy odprawiać o godz. 8.00 rano.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.