Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej Bazylice przez nauki rekolekcyjne przygotowujemy się do Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia i do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nauki głosi Ks. dr Bogdan Mielec profesor z Uniw. Papieskiego JP II. Ks. Profesorowi serdecznie Dziękujemy. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie Godzina Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jak zawsze w I niedzielę miesiąca. Modlitwę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro roraty o godz. 8.00. Zaś na godz. 9.00 zapraszamy starszych i chorych. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. We wtorek 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Gasidło, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. Jak zawsze w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 Godzina Łaski, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. 8 grudnia w tym roku to dzień wyjątkowy - Papież Franciszek otworzy Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Będzie to czas szczególnej łaski Bożej. W naszej Archidiecezji jest wyznaczonych 7 Kościołów Jubileuszowych, gdzie będzie można zyskiwać odpusty i łaski przypisane do tego Jubileuszu. W naszej Archidiecezji jest siedem Kościołów stacyjnych Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Tu w Krakowie to Katedra Wawelska, Kościół Mariacki, Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Bazylika Cystersów w Mogile. W przyszłą niedzielę otwarcie Roku nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia ww. kościołach. W Katedrze będzie o godz. 10.00. Więcej informacji na temat przeżywania tego Jubileuszu podamy w późniejszym czasie.

5. Jak już wiemy, po ciężkiej chorobie, 1 grudnia we wtorek zmarł Ks. prof. dr hab. Andrzej Baczyński. W naszej Bazylice Msza św. pogrzebowa odbyła się w ostatni piątek. A w sobotę odbył się pogrzeb w rodzinnej parafii Bibice i tam też na cmentarzu został pochowany. Takie było życzenie ks. Andrzeja, by spoczywać na Cmentarzu Parafialnym w Bibicach, na którym spoczywają Jego rodzice. Można powiedzieć, że śmierć Ks. Andrzeja nas zaskoczyła i zasmuciła. Odszedł w sile wieku, 58 lat, kapłan, Prof. dr hab. na Uniw, Papieskim JPII, Prodziekan na Wydziale Nauk Społeczny i Kierownik programów Katolickich w TVP. W naszej Parafii przez 25 lat pomagał w duszpasterstwie. W modlitwie zachowajmy pamięć o zmarłym + ks. Andrzeju… W naszym kościele będą odprawiane Msze św. Gregoriańskie, które zamówili Księża pracujący w Bazylice. Dzisiaj o godz. 11.00. pierwsza Msza św., a w tygodniu, te Msze św. za ks. Andrzeja będą o 6.30. i tak będzie przez kolejnych 30 dni. Msza św. zamówiona przez Parafialną Radę Duszpasterską za + Ks. Andrzeja będzie w przyszłą niedzielę o 12.15., a w środę o 18.30 będzie Msza św., zamówiona od Margerytek.

6. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy Wam za wrażliwość i za wszelkie ofiary Bóg zapłać.

7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

8. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę 13 grudnia przed Kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem”. Będzie też płytka z Filmem o Biskupie. Autorzy książki i filmu podzielą się z nami swoim świadectwem.

10. Za dwa tygodnie, w sobotę 19 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.