Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Kościołach Katedralnych i Stacyjnych odbywać się będzie Otwarcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Intencją Ojca św. Franciszka jest, aby ten Rok Miłosierdzia był dla wiernych całego Kościoła czasem nowego odkrywania i doświadczenia Miłości Boga oraz szczególnej łaski odnowienia wiary.
Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

5. W najbliższą sobotę 19 grudnia, odwiedzimy, chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W naszej Bazylice przed świętami spowiadać będziemy każdego dnia rano od 6.00 – 9.30. Po południu od 18.00 – 19.00. Zaś w czwartek, piątek i sobotę, spowiedź będzie od 17.00 do 19.00. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

7. W niedzielę po Bożym Narodzeniu w Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 27 grudnia o godz. 12.15. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dzisiaj św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze wszelkiej pomyślności. Jutro wspomnienie. Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

9. W czwartek o 15.30 Mszy św. i Spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

10. W tyle kościoła za ławkami jest skarbonka, do której można składać ofiary na pomoc Kościołowi na Karesach Wschodnich. Za wyrazy solidarności… Bóg zapłać.

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dni Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.... Szczęść Boże.

12. Dzisiaj przed Kościołem można nabyć Książkę albo film Księdzu Biskupie Albinie Małysiaku, ale o tym powiedzą nam autorzy tych publikacji.

13. W związku z Rokiem Miłosierdzia w naszej bazylice odbywać się będą raz w miesiącu wykłady Profesorów z Uniwersytetu Jana Pawła II o tematyce Miłosierdzia Bożego.
Jutro (w poniedziałek) po wieczornej Mszy św., pierwszy wykład wygłosi Ks. prof. Marek Gilski na temat „Osobiste Odkrywanie Miłosiernego Boga”. Serdecznie zapraszamy…

 

Losowe cytaty

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać, nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie.