Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz ustanowił 10 kościołów w Archidiecezji Krakowskiej, w których wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny w czasie Jubileuszu Miłosierdzia:
- Katedra św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu,
- Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach,
- Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie,
- Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krakowie,
- Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile,
- Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej,
- Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach,
- Kościół Parafialny św. Piotra Apostoła w Wadowicach,
- Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini,
- Kościół Parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Decyzja Metropolity Krakowskiego jest odpowiedzią na słowa papieża Franciszka, który wyraził pragnienie, by obchody Roku Świętego mogły być dla wszystkich wierzących prawdziwym spotkaniem z miłosierdziem Boga.

W specjalnym liście na temat Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, Ojciec Święty napisał: „Aby przeżyć i uzyskać odpust, wierni mają odbyć krótką pielgrzymkę do Drzwi Świętych, otwartych w każdej Katedrze i w kościołach wyznaczonych przez Biskupa diecezjalnego, a także w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia. Jednocześnie rozporządzam, by w sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia, i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu. Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata”.

Rok Święty rozpocznie się 8 grudnia 2015 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i pięćdziesiątą rocznicę zakończenia Soboru Watykańskiego II, a zakończy się w uroczystość liturgiczną Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2016 r.

Źródło: Archidiecezja Krakowska

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.