Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz.14.00 Modlitwa Uwielbienia razem z Kolędowaniem, prowadzona przez rodzinę z Kręgów Rodzin naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 15.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Jest to Święto obowiązujące i jest to dzień wolny od pracy. W tym dniu modlimy się za Misje i ofiarami wspieramy Misjonarzy. W Święto Trzech Króli poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii.

3. Po raz kolejny, Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczą, między innymi, Szkoły Katolickie Krakowa, wyruszy z Placu Matejki ok. godz. 11.00. Wszystkich uczestników Orszaku zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 9.30 do naszego Kościoła. Orszak przejdzie z Pl. Matejki, koło Barbakanu, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może włączyć się do Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. Zakończenie Orszaku na Rynku Głównym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek – 4 stycznia – ul, Krowoderska od 75 do 3/oprócz 53 i 55/

Wtorek – 5 stycznia - ul. Krowoderska 53 i 55, ul. Szlak 14, 14b, 16a, 16b, 17,18,19, 20, 22, 23, 28, 29, 30, 31, 34, 35,37, 41, 47,51.

Czwartek - 7 stycznia - ul. Szlak (32, 36, 38, 50, 50A, 53, 55, 57, 59 ,63, 77)
ul. Helclów 3 – 23.
Piątek - 8 stycznia – ul. Helclów 25, Pędzichów, Pl. Słowiański,
ul. Wróblewskiego.
Sobota - 9 stycznia – 29 listopada 36, ul. Rogatka, Langiewicza

Niedziela- 10 stycznia – Zacisze, Worcela, Pawia

Poniedziałek 11 stycznia – Warszawska, Rynek Kleparski.

Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej odpowiednim wyprzedzeniem.
• Plan kolędy jest także na stronie internetowej naszej parafii.
• W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15 te rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu..

4. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2016 Roku. W rodzinach nadal radujmy się, tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia i śpiewajmy kolędy.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.