Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Po Mszy św. Koncert Kolęd z Zespołem „Jesteśmy” i będziemy także wspólnie śpiewać kolędy, a później w Domu Katechetycznym będzie Spotkanie Noworoczne i Kolędowe dla wszystkich Zespołów działających w naszej parafii. Zapraszamy Zespół Charytatywny, Żywy Różaniec, wszystkie Róże, Kręgi Rodzin, Radę Parafialną, ministrantów, lektorów i ich rodziców i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
- we wtorek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
- w środę Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w czwartek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. W sobotę 30 stycznia o godz. 19.15 w naszej Bazylice odbędzie się Wieczór Kolęd, oraz Pięknej Muzyki i Poezji zatytułowany Artyści dla osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe. Wystąpi znakomita krakowska artystka Lidia Jazgar z zespołem Galicja i ich przyjaciele Agata Berbardt, Alicja Tenew i Krzysztof Bigaj.. Po koncercie woluntariusze Stowarzyszenia Dignitas Dolentium będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary na pomoc osobom dotkniętym nieuleczalną chorobą. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają, Dokładne informacje o koncercie są na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

4. Dzisiaj przed Kościołem są zbierane ofiary na pomoc dla Kuchni dla Ubogich z ul. Odrowąża, która każdego dnia, wydaje ciepłe posiłki potrzebującym.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w bazylice Ojców Franciszkanów, pod patronatem Ks. Kardynała, będzie Koncert Kolęd wybitnych artystów Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami na rzecz chorych dzieci, podopiecznych Profesora Skalskiego z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły o koncercie są na plakacie przy wejściu do Kościoła.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień... Szczęść Boże…

7. Przy wyjściu z bazyliki jest dzisiaj stoisko z książkami religijnymi, których tytuły i tematykę przybliży nam p. Maślanka z ŁODZI.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.