Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj tradycyjne jak w każdą I niedziele miesiąca Modlitwa Uwielbienia Najśw. Sakramentu prowadzona przez Oazę Rodzin od godz. 14.00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15. Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Od Jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Każdego dnia, na rozpoczęcie i na zakończenie Całodziennej Adoracji, odmówimy w tej intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00, 17.00 i wieczorne o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych - jako nasza jałmużna postna.

4. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00.

5. We czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy przeżywać XXIV Światowy Dzień Chorego. W naszej bazylice nabożeństwo dla chorych będzie w V tygodniu Wielkiego Postu, w czasie rekolekcji.

6. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów z ul. św. Filipa, w czwartek odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. Księża Misjonarze serdecznie nas zapraszają wieczorem, na godz. 17.30 na Uroczysta Sumę Odpustową. O godz. 9.00 u księży Misjonarzy będzie Msza św. z Sakramentem namaszczenia Chorych.

7. W środę Ks. Kan. Jacek Ozdoba, wikariusz naszej parafii, obchodzi imieniny. Ks. Jackowi życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w realizacji swego powołania. Msza św. za Ks. Jacka będzie w środę o 8.00.

8. W przyszłą niedzielę 14 lutego na Mszy św. o 15.15 przy relikwiach św. Walentego i św. Jana Pawła II będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w 2015 roku. Wspólnie chcemy dziękować i prosić za młode małżeństwa, a także za narzeczonych i wszystkich zakochanych.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławionego błogosławieństwa na cały tydzień.. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.