Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. ok. godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. Jutro Liturgiczne Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu Kuria Metropolitalna, Rada duszpasterska i Rada kapłańska będą przeżywać Jubileusz Miłosierdzia w Katedrze Wawelskiej.

3. Dzisiaj w całej Polsce we wszystkich kościołach modlimy się i składamy ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom, dzieło pomocy Ad Gentes. W naszej Bazylice, ofiary można składać do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Bóg zapłać.

4. W zakrystii są do nabycia Talony na ciepły posiłek w kuchni S. Samueli na ul. Smoleńsk 4. Takie talony można ofiarować biednym i bezdomnym. Jest to bardzo dobra forma konkretnej pomocy potrzebującym.

5. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa… Szczęść Boże.

6. Dzisiaj są z nami przedstawiciele Fundacji Alma Spei, którzy dają świadectwo i opowiedzą o swojej działalności charytatywnej…

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.