Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia..

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

3. W piątek 4 marca wypada Uroczystość ku czci św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie Ks. Kazimierzowi Lenartowi, który jako rodak jest związany z naszym kościołem. Życzymy wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki swojego Patrona.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca marca. Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i wieczorem od 17.00.

5. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższa sobotę. Będziemy też odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnymi w sobotę 19 marca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, a szczególnie te, które oczkują na narodzenie dziecka. W każdym miesiącu modlimy się o dar potomstwa dla rodzin przez wstawiennictwo Matki Bożej Brzemiennej.

7. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka w wielu kościołach Polski i całego Świata, w Wielkim Poście, odbywa się Czuwanie 24 Godziny dla Pana. W tym czasie trwa modlitwa, adoracja i okazja do spowiedzi przez 24 godziny. Takie czuwanie będzie w trzech kościołach Krakowa z 4 na 5 marca – z piątku na sobotę. Najbliżej nas, to w Bazylice OO. Franciszkanów na ul. Franciszkańskiej. Dokładny program i informacje są na ulotkach i na tablicy ogłoszeń.

8. Fundacja Alma Spei - Hospicjum dla Dzieci, składa serdeczne podziękowanie za Ofiary złożone do puszek przed naszym kościołem w ubiegłą niedzielę. Zebrano 9 191 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Dziękujemy za pomoc rodzinom, które mają nieuleczalnie chore dzieci.

9. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.