Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia..

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

3. W piątek 4 marca wypada Uroczystość ku czci św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie Ks. Kazimierzowi Lenartowi, który jako rodak jest związany z naszym kościołem. Życzymy wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki swojego Patrona.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca marca. Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i wieczorem od 17.00.

5. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższa sobotę. Będziemy też odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnymi w sobotę 19 marca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, a szczególnie te, które oczkują na narodzenie dziecka. W każdym miesiącu modlimy się o dar potomstwa dla rodzin przez wstawiennictwo Matki Bożej Brzemiennej.

7. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka w wielu kościołach Polski i całego Świata, w Wielkim Poście, odbywa się Czuwanie 24 Godziny dla Pana. W tym czasie trwa modlitwa, adoracja i okazja do spowiedzi przez 24 godziny. Takie czuwanie będzie w trzech kościołach Krakowa z 4 na 5 marca – z piątku na sobotę. Najbliżej nas, to w Bazylice OO. Franciszkanów na ul. Franciszkańskiej. Dokładny program i informacje są na ulotkach i na tablicy ogłoszeń.

8. Fundacja Alma Spei - Hospicjum dla Dzieci, składa serdeczne podziękowanie za Ofiary złożone do puszek przed naszym kościołem w ubiegłą niedzielę. Zebrano 9 191 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Dziękujemy za pomoc rodzinom, które mają nieuleczalnie chore dzieci.

9. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.