Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. dr Jerzy Pytraczyk, obecnie Ojciec duchowny w krakowskim Seminarium, a przez prawie 20 lat pracował, jako Misjonarz w Tanzanii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 15 marca o godz. 9.00.

3. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać z w sobotę 19 marca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Ks. Bp Grzegorz Ryś zaproponował w Roku Miłosierdzia inną formę rekolekcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież jest zaproszona do Krakowskiej Areny - Tauron w Czyżynach w dniach 15-16 marca. W programie między innymi: modlitwa wraz z przejściem przez symboliczną bramę miłosierdzia, świadectwo Jerzego Dudka, koncert Zespołu Arkadio oraz Maleo Reggae Rockers. Więcej informacji młodzież otrzymuje w szkołach u Wychowawców i Katechetów. Szczegółowe informacje i prośba o pomoc Woluntariuszy, jest na stronie internetowej www.Mlodziimilosierdzie.pl.

5. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 6 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

6. Każdego roku z okazji świąt, parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby pomóc w przeżywaniu Świąt Wielkanocnych chorym i samotnym parafianom.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …... Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.