Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jerzy Pytraczyk Ojciec Duchowny z Seminarium i długoletni Misjonarz w Tanzanii. Bardzo dziękujemy Ks. Doktorowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00. W piątek Droga Krzyżowa o 18.00.

3. W sobotę, 19 marca - liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka na terenie naszej parafii. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

4. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W najbliższą sobotę 19 marca, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu i w Roku Miłosierdzia nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

6. Panie z Zespołu Charytatywnego i Młodzi Woluntariusze zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, będą rozprowadzać palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać.

8. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli…
A na czas rekolekcji parafialnych życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.