Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 12.15. Także po każdej Mszy św. poświęcamy przyniesione palmy. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

2.Dzieci i młodzież ze świetlicy, którą prowadzą SS. Miłosierdzia, rozprowadzają palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. można nabywać te palmy. Złożone ofiary przy tej okazji dzieci przeznaczają na wakacyjny wyjazd.
Po południu ok. 17.00 będzie charytatywny koncert. Muzykę i Pieśni Wielkopostne wykonają studenci Akademii Muzycznej. Po koncercie będą zbierane ofiary na leczenie ciężko chorego Mateuszka z Golkowic. Koncert zorganizowali Woluntariusze, którzy odwiedzają chore dziecko.

3. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE 

WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ USTANOWIENIA NAJŚW. SAKRAMENTU i SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA. Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana będzie o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Żywego Różańca za zamówienie Mszy św. w intencji wszystkich księży pracujących w naszej Bazylice. Bóg zapłać.
Godzina Święta przy Ciemnicy będzie od godz. 21.00. Adorację prowadzi Oaza Rodzin.

WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Bożego Grobu.
Droga Krzyżowa w bazylice przed południem o godz. 10.00.
Wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii. Przejdziemy tradycyjne ul. św. Filipa, Długą, Pędzichów, Szlak, ul. Warszawską, Kurniki i na plac kościelny. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Kościele o godz. 20.30. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony lub świece. Będziemy modlić za Kościół i Ojca św. a szczególnie o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie…...
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ten post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 będzie Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na chwilę modlitwy w godzinie śmierci Pana Jezusa….

WIELKA SOBOTA – Adoracja P. Jezusa w grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania, wszystkich, którym czas pozwoli a szczególnie tych, którzy przychodzić będą do świecenia wielkanocnych pokarmów do kościoła. Świecenie pokarmów w zakrystii od godz. 9.00 do 16.00.
Obrzędy Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczną się o godz. 18.00. Po poświeceniu ognia, paschału i wody chrzcielnej. W tym roku, w Wielką sobotę odnawiając przyrzeczenia chrzcielne będziemy dziękować za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Na liturgię paschalną przynosimy świece.

WIELKA NIEDZIELA – Dzień zmartwychwstania Chrystusa. Procesja Rezurekcyjna będzie rano o godz. 6.00, a później Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. W Wielkim Tygodniu będziemy jeszcze spowiadać, informacje są podane przy wejściu do bazyliki.

5. Od jutra, chwilowo nie będzie w naszej Bazylice całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu z uwagi na przygotowanie kościoła na liturgię świąteczną. Bazylika będzie natomiast otwarta przez cały dzień, z możliwością wejścia na osobistą modlitwę.

6. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.