Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej Bazylice o godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o godz.15.15. Główne uroczystości odbywają się w ŁAGIEWNIKACH.

2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za biednych i potrzebujących, szczególnie za Wolontariuszy, Zespoły Charytatywne i za CARITAS Polska, która organizuje pomoc w naszej Ojczyźnie i Archidiecezji Krakowskiej dla bezdomnych, dla chorych, starszych i potrzebujących.

3. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Od kilku już lat, dzień ten jest przeżywany, jako Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie jutro na Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje, albo po nabożeństwie zapisać się w zakrystii.

4. W ramach akcji Pola Nadziei, Wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie zbierają dzisiaj ofiary do puszek na pomoc w prowadzeniu tej placówki dla osób ciężko chorych, często w ostatnim stadium życia. W imieniu Hospicjum, za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowanie.

5. Będzie można skorzystać z pomocy w rozliczeniu Podatku PIT za rok 2015 - w poniedziałki o godz. 19.00 w salce obok Kancelarii – od jutra.

6. Za tydzień, kazania będą głosili księża z ul. Radzikowskiego, z parafii św. Jacka gdzie jest budowany nowy Kościół. Jako parafia patronacka, swoimi ofiarami, jeden raz w roku wspieramy budowę tego kościoła.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, bądźmy zawsze otwarci na przyjęcie łaski Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy, aby w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia nawiedzać Sanktuarium w Łagiewnikach. Tym bardziej, że jest to Kościół Jubileuszowy z Bramą Miłosierdzia, gdzie można zyskiwać Odpusty z okazji Roku Miłosierdzia. Życzymy wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, Szczęść Boże na cały tydzień.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.