Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji będziemy się modlić w ciągu całego tygodnia. Dzisiaj zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W tym tygodniu w sobotę Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

3. W niedzielę 24 kwietnia przypada II rocznica śmierci Ks. prof. Jana Kracika. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji w zmarłego Ks. Profesora.

4. Jeszcze jutro i w przyszły poniedziałek od godz. 19.00 profesjonalni doradcy podatkowi bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT za rok 2015. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli się rozliczyć, a mają trudności z wypełnieniem PIT-u. Zachęcamy, by skorzystać z tej okazji.

5. Zbiórka ofiar do puszek, którą ogłosił Ojciec św. Franciszek w całej Europie na pomoc dla Ukrainy, będzie także przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę.

6. W czwartek o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, a później spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.

7. W sobotę w Łagiewnikach pielgrzymka osób adorujących Najświętszy Sakrament. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Dzisiaj Woluntariusze zbierają ofiary do Puszek na pomoc dla dwóch rodzin z Borku Fałęckiego, których domy i cały dobytek spaliły się w pożarze, który miał miejsce w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej pożar sprawił, że dwie rodziny zostały bez rzeczy osobistych i bez dachu nad głową. Za wszelka pomoc serdecznie dziękujemy.

9. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i Opieki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Solenizantów tego tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.