Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15.

2. Jutro, liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu ks. dr. Marek Leśniak i nasz Pan kościelny, Marek Sołtys obchodzą imieniny. Ks. Jarosław Chlebda, wikariusz naszej parafii, także jutro będzie świętował swoje imieniny. Drogim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego Patrona. Msza św. w intencji solenizantów będzie jutro o godz. 18.30.

3. W piątek w liturgii wspominamy św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.

4. W środę 27 kwietnia przypada druga Rocznica Kanonizacji św. Jana Pawła II. Już od dwóch lat możemy modlić się przez Jego wstawiennictwo i wypraszać potrzebne łaski u Boga. W naszej Bazylice, gdzie wikariuszem był Ks. dr Karol Wojtyła – dzisiaj św. Jan Paweł II, czynimy to w każdy czwartek na wieczornej Mszy św. przy ołtarzu poświęconym czci św. Jana Pawła II. Jest tam także możliwość uczczenia relikwii świętego i wielu wiernych to czyni z wielką wiarą i czcią. Zapraszamy w środę i na wieczorną Mszę św., będziemy dziękować za dar św. Jana Pawła II.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą będziemy odprawiać każdego dnia podczas wieczornych nabożeństw do 8 maja.

6. W sobotę uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw chcemy się modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje.

7. Wszystkim, życzymy dzisiaj i na cały tydzień… opieki Matki Bożej i świętego Jana Pawła II … Szczęść Boże.

8. Do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w Krakowie pozostało tylko 93 dni. Będziemy gościć młodzież z całego Świata. Wiele rodzin odpowiadając na prośbę Komitetu Organizacyjnego przyjmie młodzież do swoich mieszkań. Młodzi będą także mieszkać w szkołach, internatach i domach studenckich. Chcemy, zgodnie z Polską gościnnością, przyjąć ich jak najgodniej także w naszej parafii. Dzisiaj są z nami Woluntariusze i młodzi Ambasadorzy ŚDM, którzy w kilku zdaniach powiedzą nam o aktualnych przygotowaniach. Osoby, które chciałyby jeszcze przyjąć pielgrzymów do swoich mieszkań i zapytać o szczegóły związane z ich pobytem zapraszamy dzisiaj po mszy św. do zakrystii…

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.