Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów… Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 15.15.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu, z ul. Pędzichów. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość.

3. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Majówka jutro będzie o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

4. W czwartek wypada liturgiczne Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana…

5. W czwartek o 15.30 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. comiesięczne spotkanie w salce.

6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji, kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. W dniu dzisiejszym, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Młodzież przed kościołem zbiera ofiary do puszek na ten cel. Wszystkim, którzy włączają się w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia w Krakowie już serdecznie dziękujemy… Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia rodzin, które mogą przyjąć na nocleg młodych pielgrzymów, którzy przyjadą na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem w lipcu tego roku. Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii.

8. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.