Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe będzie przed mszą św. o g. 15.15. Natomiast po mszy św. będzie przedstawiony program artystyczny pt: „Niedziela z Karolem Wojtyłą” z racji przypadających w minionym tygodniu urodzin naszego świętego i wielkiego rodaka Jana Pawła II. Program przygotowała wspólnota „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Serdecznie zapraszamy.

2. W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek – wspom. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
- w środę - wspomn. św. Grzegorza VII papieża. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz Prałat Grzegorz Szewczyk. Pragniemy życzyć Ks. Prałatowi z okazji imienin, oraz 35 rocznicy święceń kapłańskich, błogosławieństwa Pana Jezusa Najwyższego Kapłana, a także zdrowia, wytrwałości, obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona. Zapraszamy wszystkich we środę na mszę św. koncelebrowaną w intencji ks. Proboszcza o godz. 18.30, które zostały zamówione od wspólnot parafialnych i z poza parafii.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję centralną z Wawelu i na Rynek Główny…

4. W naszej Parafii, wracamy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Z tej racji, że w czwartek, w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przeniesiemy procesje na niedzielę 29 maja. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00 po przewodnictwem Ks. dra Jacka Pietruszki naszego rodaka, który w tym roku obchodzi srebrny Jubileusz, 25-lecie kapłaństwa. Po Mszy św. będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów… Pamiętajmy, że udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

5. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.