Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Wracamy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Niech to będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją, a po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z dziećmi…. Dzisiaj Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy Ks. dr Jacek Pietruszka, nasz rodak W tym roku ks. Jacek świętuje Srebrny Jubileusz – 25-lecie święceń kapłańskich. Dostojnemu Jubilatowi Ks. Jackowi serdeczne gratulujemy i życzymy, aby nadal w życiu kapłańskim towarzyszyło Mu Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej…

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, i nabożeństwo majowe po mszy św. o 15.15.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek Liturgiczne Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny,
- w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika
- w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości, w piątek nie ma postu.
- W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Msze św. wotywne jak zwykle, w piątek o 8.00 i 18.30, dodatkowa o godz. 17.30. W piątek okazja do spowiedzi rano do 9.30 oraz wieczorem od godz. 17.00.

5. W sobotę rano na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka i wszystkie rodziny, które modlą się o dar potomstwa.

6. Do chorych w domu z sakramentami św. udajemy się w sobotę 4 czerwca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. W naszej Ojczyźnie od kilku już lat Pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy, jako Święto Dziękczynienia. W tym roku Przedstawiciele Akcji Humanitarnej będą zbierać ofiary na pomoc w doprowadzeniu wody w krajach misyjnych, tam gdzie panuje susza….

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym Rodzinom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.. Prosimy.. Niech nam Pan Bóg Błogosławi…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.