Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, Nabożeństwo czerwcowe będzie po mszy św. o 15.15.

2. W najbliższą środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele, Msze św. rano od 6.00, jak w każdym dniu. Uroczyste Msze św. z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00 i wieczorem o 18.30. Zachęcamy wszystkich, aby w tym dniu, uczestniczyć we Mszy św.

3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 17.00.
Od pierwszego lipca, w okresie wakacji, w ciągu tygodnia nie będzie Mszy św. o 6,30 i 7.30. Pozostałe Msze św. bez zmian.

4. W I piątek, kapłani będą odwiedzać Chorych w domu z sakramentami świętymi.. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

5. W Pierwsza Sobotę jak zwykle Msza św. i na nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 8.00. Zapraszamy rodziny i małżeństwa, które oczekują na narodzenie swojego dziecka.

6. w piątek po wieczornej Mszy św. wystąpi nasz Chór LEGE ARIS I Chór TRINITY CHAPEL CHOIR z Oxfordu.

7. Jest możliwość bezpłatnego badania słuchu. Bliższe informacje podane są na plakatach przy wejściu do kościoła.

8. Dokładnie za miesiąc, w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodych całego Świata. Prosimy o modlitwę w tej intencji i o dobrą pogodę na ten czas. Dziękujemy wszystkim, którzy już zdecydowali się przyjąć młodzież w swoich rodzinach. Na terenie naszej parafii na noclegach, w Szkołach i u Rodzin będzie przebywało ok. 650 Młodzieży. U nas gospodarzami będzie Ekumeniczna Grupa CHEMIN NEUF czyt. /Szeme-Nef/ z Francji i innych Krajów Świata. W ostatnim tygodniu, od 26 lipca w naszej Bazylice będą nabożeństwa i katechezy w języku francuskim. Festiwal Młodych będzie na estradzie wybudowanej na parkingu przy plebanii. W ogrodzie będą Kaplice Modlitwy, Adoracji i Skupienia…Mamy nadzieję, że w Krakowie będzie wielkie Święto Wiary Młodych. Więcej informacji i szczegółów będziemy podawać na bieżąco….. Gdyby ktoś jeszcze mógł przyjąć młodych pielgrzymów na nocleg, to bardzo prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii…

9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Dzieciom młodzieży życzymy udanych wakacji. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę. Nawzajem obdarzajmy się życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.
Wszystkim, na wakacje życzymy Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.