Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Rozpoczęliśmy lipiec, który tradycyjnie jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa. Dzisiaj po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• W poniedziałek Uroczystość Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
• W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
• W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze święte w dni powszednie w naszej Bazylice będą celebrowane o godz. 6, 7, 8, 9 i 18.30.

4. Już za 3 tygodnie rozpoczną się Światowe Dni Młodych w Krakowie.
Na terenie naszej parafii u rodzin i w szkołach będzie przebywało ok. 650 młodych pielgrzymów. Dziękujemy wszystkim, którzy już zdecydowali się przyjąć młodzież w swoich mieszkaniach i domach, a tych którzy jeszcze mogą i chcą podjąć pielgrzymów na nocleg, bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

5. Wszystkim odpoczywającym i pracującym, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.