Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a potem Msza św.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek liturgiczne Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy,
- wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
- w środę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła
- w sobotę NMP z Góry Karmel /Matki Bożej Szkaplerznej/

3. W środę 13 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie Różaniec a później Msz św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.

4. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywać się będą od 1- 5 sierpnia w bazach poszczególnych Wspólnot. Można także zapisać się w dniu wyjścia Pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do Pielgrzymki). Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

5. Jak już wiemy w naszej parafii będziemy gościć w czasie ŚDM młodzież w większości z Francji, z modlitewnej Grupy Chmin Neuf. Więcej informacji na temat przeżywania ŚDM przy naszym Kościele i w parafii podamy w przyszłą niedzielę, a Woluntariusze i Komitet Parafialny ŚDM będą pełnić dyżur i informować rodziny za dwa tygodnie w niedzielę 24 lipca. Za dwa tygodnie w sobotą 23 lipca w naszym Kościele będą ZNAKI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEZY t.j. Krzyż i Ikona Matki Bożej. W następną niedzielę podamy program peregrynacji. Dla nas będzie to bezpośrednie przygotowanie przed rozpoczęciem ŚDM.

6. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie wszystkich solenizantów tego tygodnia, a także pracujących w czasie wakacji, oraz wypoczywających.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.