Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj ostatni dzień ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY–Kraków 2016. Młodzież z całego Świata pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka uczestniczy we Mszy św. Posłania w Brzegach k. Wieliczki, na Polach Miłosierdzia. Zachęcamy, aby dzisiaj łączyć się duchowo w modlitwie z Pielgrzymami za pomocą transmisji radiowych i telewizyjnych…. To wielkie wydarzenie zostawia w sercach młodzieży, ale także nas wszystkich, niezapomniane doświadczenia i wspomnienia. W naszej parafii gościliśmy młodzież z Francji, ok 700 osób… ich postawa i rozmodlenie nas budowało. Wierząca młodzież z całego świata jest wspaniała… Już dzisiaj bardzo dziękujemy rodzinom, które przyjmowały młodych w swoich mieszkaniach…. Młodzież była zachwycona Waszą gościnnością, otwarciem i życzliwością.. Dziękujemy Woluntariuszom, młodzieży i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, przez cały tydzień pomagali i towarzyszyli Pielgrzymom.. Na pewno do podziękowań będziemy jeszcze wracali… Niech to WIELKIE ŚWIĘTO WIARY MŁODYCH CAŁEGO ŚWIATA pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci jak najdłużej.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek św. Jana Marii Vianeya
- w piątek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny- wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej.
- w sobotę liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust u XX. Pijarów ul. Pijarskiej razem z Triduum.

3. W sobotę wyrusza XXXVI Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00, na Wzgórzu Wawelskim, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita, odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką, będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i razem modlić się do Matki Bożej dziękując za Światowe Dni młodzieży w Krakowie.

4. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W tym roku w naszą modlitwa i ofiarą abstynencji obejmujemy rodziny i dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa. Chrońmy dzieci i młodzież przed tym nieszczęściem.

5. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.