Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj ostatni dzień ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY–Kraków 2016. Młodzież z całego Świata pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka uczestniczy we Mszy św. Posłania w Brzegach k. Wieliczki, na Polach Miłosierdzia. Zachęcamy, aby dzisiaj łączyć się duchowo w modlitwie z Pielgrzymami za pomocą transmisji radiowych i telewizyjnych…. To wielkie wydarzenie zostawia w sercach młodzieży, ale także nas wszystkich, niezapomniane doświadczenia i wspomnienia. W naszej parafii gościliśmy młodzież z Francji, ok 700 osób… ich postawa i rozmodlenie nas budowało. Wierząca młodzież z całego świata jest wspaniała… Już dzisiaj bardzo dziękujemy rodzinom, które przyjmowały młodych w swoich mieszkaniach…. Młodzież była zachwycona Waszą gościnnością, otwarciem i życzliwością.. Dziękujemy Woluntariuszom, młodzieży i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, przez cały tydzień pomagali i towarzyszyli Pielgrzymom.. Na pewno do podziękowań będziemy jeszcze wracali… Niech to WIELKIE ŚWIĘTO WIARY MŁODYCH CAŁEGO ŚWIATA pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci jak najdłużej.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek św. Jana Marii Vianeya
- w piątek rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny- wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej.
- w sobotę liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust u XX. Pijarów ul. Pijarskiej razem z Triduum.

3. W sobotę wyrusza XXXVI Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00, na Wzgórzu Wawelskim, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita, odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką, będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i razem modlić się do Matki Bożej dziękując za Światowe Dni młodzieży w Krakowie.

4. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W tym roku w naszą modlitwa i ofiarą abstynencji obejmujemy rodziny i dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa. Chrońmy dzieci i młodzież przed tym nieszczęściem.

5. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.