Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

2. Jak już wszyscy wiemy we wtorek 2 sierpnia zmarł Ks. Kardynał Franciszek Macharski, który przez 27 lat kierował naszą Archidiecezja. Pogrzeb Metropolity odbył się w miniony piątek w Katedrze Wawelskiej, gdzie został pochowany w krypcie biskupów krakowskich pod konfesją św. Stanisława. Dzisiaj o godz. 12.15 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za zmarłego Ks. kardynała Franciszka. Nasza pamięć i wdzięczność za Jego postawę dobrego i roztropnego pasterza, będziemy wyrażali w modlitwie.

3. Jutro wspomnienie św. Dominika, kapłana
- we wtorek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w środę liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- w czwartek św. Klary dziewicy.
- w sobotę obchodzimy liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. W naszej Bazylice w sobotę Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem, a później procesja z Figurką Matki Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej SZCZĘŚĆ BOŻE.

5. Bardzo dziękujemy Ks. Jackowi Krzemieniowi ze Wspólnoty „CHLEB ŻYCIA” za wygłoszona kazanie i za modlitwę z nami. Jak już ks. Jacek informował, na stoliku przed kościołem są do nabycia bardzo dobre konfitury z tegorocznych owoców, które nabywając wspieramy dzieło pomocy dla bezdomnych, którym Wspólnota pomaga. Nie to będą nasze czyny miłosierdzia Jubileuszowym Roku Miłosierdzia…

6. Odmówić modlitwę za zmarłego + Ks. Kard. Franciszka Macharskiego ….

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.