Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

2. Jak już wszyscy wiemy we wtorek 2 sierpnia zmarł Ks. Kardynał Franciszek Macharski, który przez 27 lat kierował naszą Archidiecezja. Pogrzeb Metropolity odbył się w miniony piątek w Katedrze Wawelskiej, gdzie został pochowany w krypcie biskupów krakowskich pod konfesją św. Stanisława. Dzisiaj o godz. 12.15 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za zmarłego Ks. kardynała Franciszka. Nasza pamięć i wdzięczność za Jego postawę dobrego i roztropnego pasterza, będziemy wyrażali w modlitwie.

3. Jutro wspomnienie św. Dominika, kapłana
- we wtorek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w środę liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- w czwartek św. Klary dziewicy.
- w sobotę obchodzimy liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. W naszej Bazylice w sobotę Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem, a później procesja z Figurką Matki Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej SZCZĘŚĆ BOŻE.

5. Bardzo dziękujemy Ks. Jackowi Krzemieniowi ze Wspólnoty „CHLEB ŻYCIA” za wygłoszona kazanie i za modlitwę z nami. Jak już ks. Jacek informował, na stoliku przed kościołem są do nabycia bardzo dobre konfitury z tegorocznych owoców, które nabywając wspieramy dzieło pomocy dla bezdomnych, którym Wspólnota pomaga. Nie to będą nasze czyny miłosierdzia Jubileuszowym Roku Miłosierdzia…

6. Odmówić modlitwę za zmarłego + Ks. Kard. Franciszka Macharskiego ….

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.