Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wypada liturgiczne wspomnienie:
- w poniedziałek NMP Królowej
- w środę święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
- w piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00. i 18.30, odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- w sobotę wspomnienie św. Moniki. W tym dniu przypada 10 rocznica rozpoczęcia posługi arcybiskupiej Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Metropolitę.
W sobotę 27 sierpnia będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.30.

3. Wolne mieszkania dla studentów na nowy rok akademicki można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W ostatnim tygodniu wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Będziemy się modlić się o szczęśliwe powroty z wakacji.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.