Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. We czwartek 1 września - 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

3. We czwartek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum Nr 24 z Rynku Kleparskiego
- o godz. 9.00 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X - z ul. Wróblewskiego i prywatnego Zespołu szkół z ul. Basztowej.
- o godz. 10.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek męczeństwa św. Jana Chrzcicila, w czwartek – Bł. Bronisławy, dziewicy, w sobotę - św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

5. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II.

6. W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

8. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Za dwa tygodnie w sobotę 10 września w Łagiewnikach odbędzie się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

10. W najbliższą niedzielę 4 września będzie Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy zapisywać się dzisiaj i do środy najpóźniej, bo chcemy wiedzieć ile osób pojedzie by zamówić odpowiedni BUS. Zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów niedzielę 13 września o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.15 Woluntariuszy i Komitet Parafialny i wszystkich, którzy włączyli się w pomoc w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży przy naszej parafii. Zapraszamy szczególnie rodziny, które w swoich domach przyjmowały młodych pielgrzymów. Po Mszy św. planujemy spotkanie w ogrodzie, by porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami z tego wyjątkowego Wydarzenia. Chcemy także wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy pomagali przy ŚDM.

12. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, rozpoczynających w tym tygodniu Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.