Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Kazachstanie, w Karagandzie odbywa się Beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Władysława Bukowieńskiego kapłana Archidiecezji Krakowskiej, który skazany do Łagru towarzyszył Polakom zesłanym do Kazachstanu. W naszej Bazylice łączymy się duchowo z uczestnikami Beatyfikacji. O godz. 11.00 będzie Uroczysta Msza św. w czasie, której będziemy dziękować za Beatyfikacje Błogosławionego Ks. Władysława Bukowińskiego, który gdy przybywał do Ojczyzny, zatrzymywał się w naszej parafii odwiedzając swojego kolegę byłego Proboszcza ks. Inf. Tadeusza Kurowskiego. Dziękujemy Stowarzyszeniu OCALENIE, które ma wielki wkład przez modlitwy i troskę w proces beatyfikacyjny Ks. Władysława… po Mszy św. o 11.00 Stowarzyszenie zaprasza na spotkanie do salki wszystkich, którym jest bliski los Zesłańców i Przesiedleńców z Kresów Wschodnich.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św..

3. Dziś rozpoczyna się IV tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy, a także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie i informacjne na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
- we wtorek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła. W tym dniu jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
- w środę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. W Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00,
- w czwartek wspomnienie N.M.P. Bolesnej
- w piątek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
- w przyszłą niedzielę liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

5. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

6. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu we czwartek zmarła mama Pana Marka Sołtysa naszego Kościelnego. Jej duszę polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu. Pogrzeb śp. Stanisławy będzie w najbliższy piątek w Pionkach koło Radomia o godz. 12.00. Osoby chętne na wyjazd zapraszamy po mszy św. do zakrystii.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.