Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj czcimy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży i modlimy się w ich intencji wypraszając Boże Błogosławieństwo na każdy dzień ich życia… o godz. 15.00 tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św.

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Januarego, biskupa i męczennika
- we wtorek św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Wietnamskich
- w środę liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
- w czwartek Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
- wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

4. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię.. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki…tym bardziej, że będzie to spotkanie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia…Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę będzie VII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Wszyscy należący do tej Wspólnoty są zaproszeni. Zachęcamy Zelatorki i należących z naszej parafii do Żywego Różańca by udali się do Łagiewnik…. Początek w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.30. Dokładny program pielgrzymki na plakatach i na plakacie poniżej.

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.