Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj czcimy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży i modlimy się w ich intencji wypraszając Boże Błogosławieństwo na każdy dzień ich życia… o godz. 15.00 tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św.

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Januarego, biskupa i męczennika
- we wtorek św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Wietnamskich
- w środę liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
- w czwartek Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
- wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

4. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię.. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki…tym bardziej, że będzie to spotkanie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia…Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę będzie VII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Wszyscy należący do tej Wspólnoty są zaproszeni. Zachęcamy Zelatorki i należących z naszej parafii do Żywego Różańca by udali się do Łagiewnik…. Początek w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.30. Dokładny program pielgrzymki na plakatach i na plakacie poniżej.

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.