Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później, jak zwykle Msza św. o 15.15.

2. W sobotę 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz Bazyliki.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek św. Wincentego a Pulo kapłana założyciela Zgromadzenia Księzy Misjonarzy. Msza św. odpustowa u Księzy Misjonarzy na ul św. Filipa będzie o 17.30. Jesteśmy wszyscy zaproszeni..
- w środę św. Wacława męczennika
- w czwartek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
- w piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
- w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
- w niedzielę – św. Aniołów Stróżów

5. W I sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 wszystkie rodziny, które proszą Boga o potomstwo i oczekują na narodzenie dziecka. Szczególnie zachęcamy do modlitwy w tej intencji przed obrazem Matki Bożej brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawe stronie.

6. Chorych w domu odwiedzać będziemy po pierwszym piątku, w sobotę 8 października. 

7. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Szczególnie polecamy Ks. Michała Leśniaka, Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło Życie i Młodzieży Oazowej, który mieszka i pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Z okazji Imienin życzymy wstawiennictwa św. Patrona i potrzebnej łaski na każdy dzień….

8. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.