Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później, jak zwykle Msza św. o 15.15.

2. W sobotę 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz Bazyliki.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek św. Wincentego a Pulo kapłana założyciela Zgromadzenia Księzy Misjonarzy. Msza św. odpustowa u Księzy Misjonarzy na ul św. Filipa będzie o 17.30. Jesteśmy wszyscy zaproszeni..
- w środę św. Wacława męczennika
- w czwartek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
- w piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
- w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
- w niedzielę – św. Aniołów Stróżów

5. W I sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 wszystkie rodziny, które proszą Boga o potomstwo i oczekują na narodzenie dziecka. Szczególnie zachęcamy do modlitwy w tej intencji przed obrazem Matki Bożej brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawe stronie.

6. Chorych w domu odwiedzać będziemy po pierwszym piątku, w sobotę 8 października. 

7. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Szczególnie polecamy Ks. Michała Leśniaka, Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło Życie i Młodzieży Oazowej, który mieszka i pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Z okazji Imienin życzymy wstawiennictwa św. Patrona i potrzebnej łaski na każdy dzień….

8. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.