Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną „Zmiankę Tajemnic Różańcowych”. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
- W poniedziałek o godz. 9.00 w naszej Bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej z udziałem Rektorów, Senatu, Profesorów i Studentów.
- We wtorek Inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Sztuk Pięknych. Zapraszamy Władze Uczelni i Studentów na Msze św. o godz. 9.00.

3. W liturgii wspominamy
- we wtorek św. Franciszka z Asyżu.
- w środę św. S. Faustyny Kowalskiej.
- w piątek 7 października Matki Bożej Różańcowej
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy po Mszach św. w
I piątek zgłasza się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Księża będą informować i terminach spotkań dla poszczególnych grup w ciągu całego roku.

5. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższą sobotę . Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium św. Jana Pawła II marsz życia, szczegóły na plakacie…

7. Jak już słyszeliśmy za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XVI Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a nie zamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

8. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. W październiku, każdego dnia starajmy się odmawiać różaniec. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.