Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o 18.00.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i Męczennika.
- we wtorek św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki a wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Modlitwę i życzeniami obejmujemy ks. Łukasza, który mieszka w naszej parafii a pracuje w Zakładzie Opieki Leczniczej.
- w czwartek Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej.
- w piątek Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
- w sobotę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W naszej Bazylice na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium na białych morzach w Łagiewnikach. Jak już informowaliśmy dzisiaj ks. Kardynał Metropolita dokona poświęcenia nowej Bazyliki ku czci św. Jana Pawła II - Centrum „Nie lękajcie się”. Wszystkie informacje dotyczące uroczystości odpustowych są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

3. Jak już informowaliśmy, nasza parafianka Malwina Birczyńska, lekarka, wraz z dwoma koleżankami lekarkami wybierają się do Maggotty jednej z najuboższych okolic na Jamajce. Będą tam służyć bezinteresownie najbiedniejszym. Lekarki wyjeżdżają już w listopadzie tego roku, jako woluntariuszki. Bilety na podróż kupiły za własne pieniądze, miejscowe siostry zapewnią im nocleg. Poza pracą lekarza, jest tam duża potrzeba podstawowych, leków i sprzętu medycznego. Na ten cel, dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

4. We wtorek o 19.30 będzie spotkanie Grupy związanej ze wspólnotą Chemin Neuf, która w czasie ŚDM gościła u nas z młodzieżą z Francji. Spotkania będą raz w miesiącu w III wtorek, zawsze ubogacane krótkim filmem, dyskusją i modlitwą. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. W środę i czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Profesorów, Pracowników i Studentów Politechniki Krakowskiej

7. Młodzież klas III Gimnazjum, która w tym roku szkolnym chce przystąpić do Bierzmowania przychodzi w tym tygodniu na spotkanie w piątek do Kościoła na godz. 18.00 na różaniec ze swoimi Rodzicami. Po nabożeństwie będzie spotkanie w salce Rodziców i Młodzieży z Ks. Andrzejem, który w tym roku przygotowuje młodzież do Bierzmowania.

8. Od 3 października ruszył projekt Caritasu „RODZINA RODZINIE” mający na celu pomoc konkretnym rodzinom Uchodźcom w Syrii i Libanie. Informacje jak można pomagać, są na plakacie przy wyjściu z Bazyliki. Serdecznie zachęcamy…

9. W przyszła sobotę o 19.15 będzie koncert Chóru z Norwegii a w niedzielę Koncert Zespołu Wokalnego Collegium Palestrinae .. Więcej informacji na plakatach..

10. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.